Dziś w siedzibie Urzędu Gminy w Rudniku podpisana została umowa, której przedmiotem jest zaprojektowanie i wykonanie zadania pn. „Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych  w Rudniku”(PSZOK). Zadanie podzielone zostało na dwa etapy. Etap I obejmuje prace związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę w terminie do 180 dni  od dnia zawarcia umowy. Etap II to wykonanie robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie przedmiotu robót budowlanych  (PSZOK) w terminie do 31.08.2021r.

Wartość zadania opiewa łącznie na kwotę 904.050,00 zł brutto, z czego 85% to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.