Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Brzeźnicy ma MegaMisję! Z radością informujemy, że nasza świetlica szkolna znalazła się z ponad 1200 zgłoszeń wśród 140 wybranych szkół z całej Polski zgłoszonych do programu MegaMisja, czyli cyfrowej edukacji Fundacji Orange.
Już dwa miliony najmłodszych uczniów w Polsce surfuje po Internecie. Gry on-line dla dzieci, strony z aplikacjami czy filmami są dla nich codziennością. Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą jednak, jak wiele wartościowych treści kryje sieć i jak korzystać z niej w sposób bezpieczny. Dlatego warto zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego internetu oraz przygotować je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. Można to robić poprzez zabawy edukacyjne, w grupie i w szkole, gdzie najmłodsi spędzają dużo czasu.   MegaMisja to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 1-3 szkół podstawowych, który powstał po to, żeby kształtować zdrowe nawyki cyfrowe. Dzieci przy wsparciu nauczyciela podążają za wciągającą fabułą bajki. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowym laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MEGAMISJA!  W czasie MegaMisjii, realizując kolejne obszary tematyczne, dzieci zdobywają nagrody  dla swojej szkoły – tablety, kreatywne zestawy plastyczne, pakiety książek  i gier planszowych oraz zestaw zabawek edukacyjnych. Patroni honorowi: Ministerstwo Cyfryzacji oraz Minister Edukacji i Nauki. A wszystko to będzie odbywało się w Brzeźnicy w ramach świetlicy już od 1 września 2021 r. i potrwa przez cały rok szkolny 2021/2022!
E.R.

Skip to content