„Razem możemy więcej – Společně dokážeme víc” – zakończono projekt Grzegorzowice-Kobeřice.

Pod takim tytułem był realizowany  projekt współpracy uczniów i nauczycieli szkół:  Grzegorzowice – Kobeřice.  Z powodu obostrzeń pandemicznych COVID – 19, przekładane były terminy niektórych spotkań,  jednak podjęto decyzję, iż projekt zostanie formalnie zakończony w dniu 30 czerwca 2021r.

Niezrealizowane działania, mamy nadzieję, uda się zaplanować ponownie, a już teraz zachęcamy do obejrzenia prezentacji, przedstawiającej trwającą od ponad 10 lat polsko – czeską współpracę naszych szkół, w czasie których poznając się coraz lepiej i przełamując bariery językowe, czerpaliśmy  od siebie nawzajem, m.in. w zakresie tradycji i zwyczajów, historii, przyrody, geografii, sportu i  zajęć artystycznych.

Projekt był  dofinansowany ze środków   Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP w ramach programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska realizowanego przez euroregion SILESIA.

Daniela Płoszczyca – koordynatorka projektu PL

90 rocznica urodzin Pana Pawła Reichel z Lasak

Pan Paweł urodził się 17 czerwca 1931 r w Sławikowie. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, jest jednym z ośmiorga rodzeństwa. Całe swoje życie zawodowe był związany z branżą budowlaną. Pracę w budownictwie rozpoczynał jako pomocnik murarza, następnie po zdobyciu uprawnień budowlanych wykonywał również nadzory budowlane. Od roku 1964 rozpoczął własną działalność gospodarczą również związaną z budownictwem. Wychował córkę, doczekał 3 wnuków oraz 6 prawnuków.

Jego dewiza to „zawsze trzeba by uczciwym”.

Z okazji urodzin Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć złożyli Jubilatowi serdeczne życzenia.

Panu Pawłowi życzymy moc zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz radości i szczęścia na dalsze lata.