Rodzinny Rajd Rowerowy na orientację „Nasza Przestrzeń” już w tę sobotę!

Zbliża się wielkimi krokami nasz Rodzinny Rajd Rowerowy na Orientację. Podczas jego trwania prócz możliwości zwiedzenia najbardziej charakterystycznych i atrakcyjnych miejsc Gminy Rudnik, dajemy Państwu możliwość wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących dokumentów planistycznych. Czekać będą na Was pracownicy urzędu, którym będzie mogli zostawić własne propozycje i spostrzeżenia dotyczące dalszego rozwoju naszej przestrzeni. Szczególnie ciekawi jesteśmy wniosków dotyczących turystyki i rekreacji. Gmina Rudnik ma potencjał turystyczny, ale wymaga wielu zmian na korzyść przyjeżdżających do nas wędrowców, czy to pieszych, wioślarzy czy rowerzystów, a nawet jeźdźców. Prosimy o podzielenie się z nami pomysłami. Przypominamy –  „patrol” rodzinny powinien liczyć od 3 do 7 osób. W patrolu mogą uczestniczyć członkowie rodziny lub jej przyjaciele. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w grze jedynie pod opieką prawnych opiekunów. Karty udziału będzie można otrzymać na miejscu startu do ich wyczerpania. Przygotowaliśmy 500 kart.

Start na trasę rajdu odbywać się będzie przy  Izbie Tradycji Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudniku, ul. Gawliny2. A meta przy Ruinach pałacu w Sławikowie, ul. Parkowa 11. Rejestracja od 10.00 do 11.45, start od 10.30 do 12.00.

O klasyfikacji decyduje ilość potwierdzonych pieczątkami Punktów Kontrolnych oraz czas przyjazdu od startu do mety tj. nie przekroczenie wyznaczonego limitu.

Limit czasu na przejechanie przez rodzinę wybranej trasy  z wykonaniem zadań to 4 godziny.

Organizatorzy zapewniają możliwość zakupu na mecie posiłku.  Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Gra odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

Obowiązują obostrzenia związane z pandemią.

Współorganizatorem eventu jest RowerOn Nowiny.pl

Regulamin rajdu i więcej informacji na stronie: gmina-rudnik.pl w zakładce rajd rowerowy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-16lat na Warsztaty Robotyki LEGO

Ciekawe, wesołe i inspirujące zajęcia rozwijające kreatywność uczestników. Dzieci będą samodzielnie tworzyć konstrukcje z klocków LEGO i rozbudowywać je o elementy elektroniczne, które wprawiają budowle w ruch. Zajęcia rozwijają nie tylko logiczne myślenie i zdolności manualne, ale także poszerzają wiedzę z zakresu nauk ścisłych.

Wskocz na wyższy poziom programowania dzięki LEGO Mindstorms! W zależności od umiejętności uczestnicy będą budować roboty o różnym poziomie trudności a następnie poznają czujniki wykorzystywane w robotyce, ożywią zbudowane roboty wykorzystując prosty język programowania graficznego.

Termin: 12 sierpień 2021 godz. 9:00  GBP RUDNIK / GCI

Zapisy na zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudniku
oraz w Filii Bibliotecznej w Łubowicach

w godzinach otwarcia do 30 lipca 2021 r.

Kontakt 32 410 64 14 lub 518 416 989

e-mail: gbprudnik@op.pl

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!