Pani Amalia urodziła się 19 grudnia 1926 r. w Miejscu Odrzańskim. Przeżyła II wojnę światową, w której zginął jej ojciec i jedyny brat. W 1947 r. wyszła za mąż za Józefa Pieruszka również zamieszkałego w Miejscu Odrzańskim. Od 35 lat mieszka z córką w Grzegorzowicach. Pracowała z mężem i matką na gospodarstwie rolnym, zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Urodziła 3 dzieci, doczekała 4 wnucząt oraz 6 prawnucząt.

Serdeczne życzenia Dostojnej Jubilatce złożył Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rudniku Sabina Zięć.

Pani Amalii składamy bukiet wspaniałych życzeń, uśmiechu i szczęścia, radości każdego dnia oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata.