W ubiegłą sobotę Gmina Rudnik otrzymała kolejne wsparcie od naszych sąsiednich sąsiadów. Głównym inicjatorem pomocy humanitarnej jest pan Frank Odenhausen, Daria i Rudi Pflogsch oraz były mieszkaniec naszej gminy pan Franz Plura, którzy przybyli z miejscowości Hemer położonej w Nadrenii północnej Westfalii. Darczyńcy wraz z zaprzyjaźnionymi przedsiębiorcami i ludźmi dobrej woli zakupili, zorganizowali zbiórkę darów oraz przetransportowali do Rudnika. W sumie 3 duże samochodowe transportery wypełnione po brzegi i dach darami, począwszy od żywności długoterminowej dla dzieci i dorosłych, środkami czystości, higieny osobistej, skończywszy na łóżkach, materacach i pościeli zdeponowano w rudnickiej świetlicy. Nasi dobroczyńcy mieli sposobność spotkania się z ukraińskimi uchodźcami, gdzie osobiście mogli porozmawiać i poznać osoby z Ukrainny szukające u nas schronienia i pomocy. Wójt w imieniu mieszkańców i uchodźców złożył serdeczne podziękowania darczyńcom za udzielone wsparcie.??????

 

 

 

Skip to content