W dniu 17 grudnia 2022 r. Jubileusz Diamentowych Godów obchodzili Państwo Dorota i Oskar Głowik z Gamowa. Ślub cywilny zawarli przed sześćdziesięcioma laty w Makowie, kościelny natomiast pięć dni później w kościele parafialnym w Gamowie.

Pan Oskar jeszcze jako kawaler pracował w kopalni Dymitrów w Bytomiu, później jako wykwalifikowany pracownik elektrod węglowych przez 25 lat pracował w ZEW-ie w Raciborzu przy wyrobie elektrod. Odznaczono Złotym Krzyżem Zasługi. Działał w w zarządzie LZS również odznaczony odznaką za zasługi. Pani Dorota mając 16 lat rozpoczęła pracę w ZEW- ie, początkowo pracowała jako goniec, później w zakładowej centrali telefonicznej. Po 8 latach rozpoczęła pracę w szkole w Gamowie jako sprzątaczka i tam pracowała do emerytury. Poza tym zajmowała się dziećmi i domem.

Jubilaci doczekali dwójki dzieci, czwórki wnuków oraz prawnuczki.

Życzenia Dostojnym Jubilatom złożyli Wójt Gminy Piotr Rybka i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć.

Państwu Głowik życzymy dużo zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności oraz kolejnych dni, miesięcy i lat pełnych szczęścia i radości, aby wspólnie doczekać kolejnych jubileuszy.

Skip to content