Gmina Rudnik w ramach projektu „Śląskie. Przywracamy błękit”, organizuje darmowe pomiary budynku mieszkalnego kamerą termowizyjną. Pomiary odbędą się we wtorek 24 stycznia 2023.
Zainteresowane osoby proszone są o kontakt na adres e-mail: diana.dziwoki@gmina-rudnik.pl wpisując w treści maila imię i nazwisko, adres oraz telefon lub osobiście w urzędzie gminy w pok. Nr 7.
Termin zgłoszenia do 23.01.2023 do godziny 12:00.
Ilość miejsc ograniczona.
Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
 
Cel pomiarów kamerą termowizyjną.
 
Dobra termoizolacja budynku ma na celu ograniczenie ubytku ciepła z wnętrza budynku, co z kolei prowadzi do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Warte zaznaczenia jest to, że wykonanie dobrej termomodernizacji budynku to nie tylko ocieplenie domu styropianem, ale również wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.
Dzięki badaniom kamerą termowizyjną można wykryć ubytki ciepła, oraz ocenić jakość i sposób montażu izolacji termicznej, okien oraz drzwi. To, czego nie można zobaczyć gołym okiem będzie widoczne na obrazie z badania termowizyjnego, a ewentualne mostki termiczne oraz miejsca w których występują znaczące ubytki cieplne można odpowiednio zaizolować.
Skip to content