Na czas tegorocznych ferii zimowych Gmina Rudnik we współpracy z Fundacją GNIAZDO zorganizowała wyjazdy dla uczniów szkół podstawowych. Uczniowie chętni do spędzenia czasu poza domem mieli okazję wyjazdu do raciborskiego kina, ale też mogli spędzić czas aktywnie w Powiatowym Centrum Sportu w Raciborzu. Ścianka wspinaczkowa, nerfy, strzelanie z łuku to tylko część aktywności, jakie zaproponowała dzieciom i młodzieży ekipa tego ośrodka sportowego. Gmina zapewniła uczestnikom również przyjemność na świeżym powietrzu, na pszowskim lodowisku. Czas spędzony w autobusie był okazją do zaznajomienia młodzieży z krótką historią pałacu w Sławikowie oraz z działalnością Fundacji, przekazania legend o pałacu i zachęcenia młodych do korzystania z dobrodziejstwa tego gminnego zabytku.