Nowy sprzęt z Ministerstwa Sprawiedliwości dla trzech jednostek OSP z Gminy Rudnik

Hełmy strażackie, ubrania bojowe, kamera termowizyjna, pachołki ostrzegawcze, węże tłoczne oraz pas strażacki bojowy to m. in. taki sprzęt trafił do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Rudnika, Modzurowa i Strzybnika w ramach środków Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Przekazanie wyposażenia o wartości blisko 31 tys. zł odbyło się z rąk Wiceministra Sprawiedliwości Michała Wosia i Wójta Gminy Piotra Rybki w Urzędzie Gminy Rudnik.

Dziękując za otrzymaną pomoc Wójt Gminy Piotr Rybka zauważył, iż jest to duże wsparcie dla naszych jednostek; usprawni pracę strażaków ochotników oraz poprawi ich bezpieczeństwo w trakcie niesienia pomocy poszkodowanym. Dobre wyposażenie strażaków ochotników wpływa na bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

Odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów Gminnej Spółki Wodnej w Rudniku

W dniu wczorajszym tj. 1 marca br. na sali narad w Urzędzie Gminy odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów Gminnej Spółki Wodnej w Rudniku. Podczas spotkania dokonano sprawozdania z dotychczasowej działalności spółki, omówiono obecną problematykę, a także podjęto uchwały dotyczące harmonogramu zadań rzeczowych i plan działania na 2023 rok.