W związku z ujawnieniem grypy ptaków wydane zostało przez Wojewodę Śląskiego Rozporządzenie z dnia 25 kwietnia 2023r. (Dz. Urz. Woj. Śl. z 2023r. poz. 3496) w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów raciborskiego, rybnickiego, wodzisławskiego oraz miasta Rybnik, w którym wprowadzono m.in. nakaz utrzymywania drobiu lub innych ptaków w odosobnieniu, w kurnikach lub innych zamkniętych obiektach budowlanych lub innym miejscu w gospodarstwie w sposób:

  • uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach
  • ograniczający ich kontakt z dzikimi ptakami

Ponadto prosimy o niezwłoczne informowanie powiatowego lekarza weterynarii lub tutejszy urząd o zwiększonej zachorowalności lub śmiertelności lub znacznym obniżeniu produkcyjności zwierząt utrzymywanych w gospodarstwie.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Raciborzu

ul. Katarzyny 6, 47-400 Racibórz

tel: 32 415 49 03, telefon alarmowy: 694 446 902

Urząd Gminy Rudnik

tel. 32 410 6428 

Pełna treść komunikatu dostępna jest w dołączonym pliku.

Rozporządzenie Wojewody Śląskiego z dnia 25 kwietnia 2023 r.

Skip to content