Po przeprowadzonym w czasie wakacji remoncie, szkolna kuchnia w Grzegorzowicach zyskała nie tylko nowy wygląd, ale przede wszystkim optymalną funkcjonalność. Dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu rządowego “Posiłek w Szkole i w Domu – moduł 3”, możliwa była modernizacja instalacji elektrycznej, wodno – kanalizacyjnej oraz wentylacyjnej. Zakupiony został nowoczesny piec konwekcyjno – parowy oraz inne urządzenia, tj. patelnia, taboret, piec elektryczny, zmywarko – wyparzarka, a także zestaw mebli ze stali nierdzewnej, zlewy i sporo drobnego sprzętu.
Wyposażenie kuchni umożliwia serwowanie zdrowych i pysznych posiłków, przy jednoczesnej oszczędności energii i czasu gotowania. Jest to tym bardziej ważne, gdyż w bieżącym roku szkolnym, oprócz gotowania prawie 100 obiadów dla uczniów szkoły, przygotowywane są posiłki dla 50 dzieci z remontowanego przedszkola w Brzeźnicy wraz z dostawą w formie cateringu.
Całkowity koszt remontu wyniósł 115 tys zł, w tym aż 80 tys. to pozyskane dofinansowanie ze środków rządowych w ramach ww. programu.
Skip to content