W dniu 19 grudnia 2023 r. w domu przyjęć „Mirena” w Rudniku , przy pięknie wystrojonym stole, odbyła się Wigilia Seniorów z Gminy Rudnik. Spotkanie opłatkowe była okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowej atmosfery Świąt, a przede wszystkim radości z narodzin Syna Bożego oraz obchodów Nowego Roku. Było też dobrą okazją do integracji między Seniorami, wspomnień o minionym czasie, a także rozmów o planach i nadziejach.
W spotkaniu wziął udział Proboszcz Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudniku ks. Piotr Malawski, Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka, Zastępca Gminy Rudnik Tomasz Kruppa, dzielnicowy asp. szt. Grzegorz Antkowiak oraz organizatorzy wigilijki – pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z panią kierownik Aleksandrą Affa na czele.
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej powitała przybyłych gości, dziękując, że w okresie pełnym przygotowań do nadchodzących świąt znaleźli czas na to spotkanie. Złożyła życzenia spokojnych świąt w rodzinnym gronie oraz dużo zdrowia, miłości, a także realizacji zamierzeń w nadchodzącym 2024 roku.
Wójt Gminy złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczno – noworoczne. Podkreślił, iż jest to taki czas w roku, na który każdy oczekuje. – Życzył, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia upłynęły w dobrej, życzliwej i rodzinnej atmosferze.
Spotkanie uświetniła młodzież rudnickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, wystawiając wzruszające jasełka, podczas których wspólnie śpiewano kolędy.
Proboszcz Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudniku ks. Piotr Malawski odmówił modlitwę i zainicjował tradycję łamania się opłatkiem, a następnie przystąpiono do degustacji świątecznych potraw. Panowała radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera.
Skip to content