W dniu 3 maja 2024 r. Jubileusz Żelaznych Godów obchodzili Państwo Eryka i Rudolf Schrőder z Rudnika. Jubilatka urodziła się i wychowała w Rudniku. Przez 33 lata pracowała zawodowo jako listonoszka. Oprócz tego zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Pan Rudolf urodził się w Magdeburgu. Pracował między innymi w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Rudniku jako traktorzysta i kierownik bazy, jako kierowca w GS „Samopomoc Chłopska” w Rudniku, w Kombinacie PGR Rudnik oraz w PKS Racibórz. Aktywnie działał społecznie jako sekretarz i naczelnik w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku oraz przez 12 lat jako Prezes LZS Rudnik.

Jubilaci doczekali 3 dzieci, 7 wnuków oraz 5 prawnuków.

Życzenia szanownym Jubilatom złożyli Wójt Gminy Piotr Rybka i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć.

Państwu Schrőder życzymy wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze. Niech nigdy nie brakuje im szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech ten Jubileusz i następne będą przykładem dla przyszłych pokoleń.       

Skip to content