W związku z nawałnicami jakie przeszły wczoraj przez nasz powiat, w tym naszą gminę, nadal trwa przerwa w dostawie prądu. Brak prądu dotknął również budynek Urzędu Gminy w Rudniku, co uniemożliwiło przekazywanie informacji w mediach społecznościowych, gdyż nie działają komputery, serwery, telefony urzędu i podległych im jednostek.

Przed kilkoma minutami operator firma TAURON poinformowała, iż przywrócenie zasilania w optymistycznym wariancie ma nastąpić dziś około godziny 17:00. Początkowo przywrócenia zasilania szacowano na godzinę 22:00.

Miejscowe zmniejszenie ciśnienia wody lub jej brak spowodowane są brakiem zasilania na gminnych ujęciach i przepompowniach wody. W związku z tym, dzięki bardzo dobrej współpracy z Wodociągami Raciborskimi, użyczone zostały na potrzeby ZWiUK w Rudniku agregaty wysokiej mocy, celem przywrócenia na maksymalnie możliwym poziomie dostaw wody.

Ponadto zamknięta została ul. Sylwestra w Rudniku na odcinku skrzyżowania z ul. Kozielską i Szkolną do wysokości ul. Pawłowskiej, gdzie dwa zastępy OSP RUDNIK i OSP GAMÓW usuwają błoto. Prace porządkowe potrwają do około godziny 19:00. Trwają też prace porządkowe w innych sołectwach. Dlatego prosimy o zachowanie ostrożności.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość

Skip to content