Szanowni Mieszkańcy
👉Starosta Raciborski pan Grzegorz Swoboda ogłosił dla naszego obszaru stan pogotowia przeciwpowodziowego.
👉Nasze służby są w stałym kontakcie z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz w stalej gotowości do działań.
👉Na terenie naszej gminy do chwili obecnej sytuacja jest stabilna, odnotowaliśmy jeden wyjazd jednostek OSP Rudnik i OSP Strzybnik do powalonego drzewa w Strzybniku.
👉stan cieków wodnych na terenie gminy jest kontrolowany i na chwilę obecną stabilny.
👉Apelujemy o zachowanie spokoju i ostrożność.

Treść Zarządzenia Nr 95/2024 Starosty Raciborskiego, z dnia 14 września 2024 r., w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego, znajduje się w pliku dołączonym poniżej.

Również dziś popołudniu zakończyliśmy ponowną rekontrolę wszystkich zasów i klap na ujściach dopływu wód z cieków wodnych naszej gminy do Odry w miejscowościach: Brzeźnica, Ligota Książęca, Łubowice, Grzegorzowice i Lasaki. Wszystkie urządzenia pracują prawidłowo.
👍Dziękuję za udział, pomoc i wsparcie strażaków z OSP Gamów i OSP Brzeźnica.
👍Dziękuję Panu Dyrektorowi Mirosławowi Marzec za wykonane w ostatnim czasie czyszczenie i konserwację klap i zasów.
W dalszym ciągu wszystkie służby gminne stałe monitorują sytuację i są w gotowości.