Święto plonów – Dożynki Gminno-Parafialne 31.08.-01.09.2024

31 sierpnia miał miejsce występ szkockich dudziarzy, kino letnie „Poszukiwany poszukiwana” pod pałacem w Modzurowie oraz zabawa taneczna. Natomiast w niedzielę 1 września rozpoczęło uroczystości Święto Dziękczynienia za Plony o godzinie 10:30 Mszą Świętą w kościele pw. Świętej Trójcy w Modzurowie odprawioną przez Księdza Proboszcza Marka Nikiel. Dożynki są tradycyjnym polskim świętem, które ma na celu podziękowanie za plony oraz uhonorowanie ciężkiej pracy rolników, sadowników, ogrodników a jednocześnie radosne spotkanie rolników i wszystkich mieszkańców. Starostami tegorocznych dożynek byli Agnieszka i Norbert Pendziałkowie.  Barwny korowód wyruszył od Jastrzębia przez całą wieś , zmierzając do wyznaczonego miejsca wspólnego biesiadowania w Modzurowie, a po nim na błoniach, za parkiem pałacowym, rozpoczęła się oficjalna część dożynek. Starostowie dożynek przekazali chleb, wójt podziękował za wysiłek rolników, wystąpił też przedstawiciel Starostwa Raciborskiego. Odbył się konkurs na najpiękniejszą koronę dożynkową. Na scenie odbyły się występy spektaklu familijnego Akademia Pani Kleksowej, a po nim koncerty Mirka Szołtyska i Jana Górki. Dożynki zakończyła zabawa taneczna.

Sponsorem Dożynek był Gaz System.

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Spółka gwarantuje bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu.

GAZ-SYSTEM realizuje budowę gazociągu Kędzierzyn-Koźle – Racibórz w ramach programu inwestycyjnego Coal to Gas, którego celem jest zapewnienie infrastruktury gazowej niezbędnej do transformacji energetycznej w regionie. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.