W dniu 1 października 2024 r. swoje 95 urodziny obchodziła Pani Róża Piecha. Solenizantka urodziła się, wychowała i całe życie mieszkała w Grzegorzowicach. Obecnie zamieszkuje u syna w Ligocie Książęcej. Była najmłodsza spośród 5 rodzeństwa, miała trzech braci i siostrę. Pracowała na własnym gospodarstwie rolnym przy hodowli zwierząt i  uprawie warzyw a także zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Była jedną z pierwszych kobiet w Grzegorzowicach, która posiadała prawo jazdy, a jej hobby było robienie na drutach. Jubilatka wychowała dwie córki i syna. Doczekała 5 wnuków i 8 prawnuków.

Serdeczne życzenia Dostojnej Jubilatce złożył Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rudniku Sabina Zięć.

Pani Róży życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, radości z każdego dnia, wszelkiej pomyślności, niewyczerpanych pokładów wiary oraz tego, aby każdy następny rok przynosił wszystko to, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze.