Szanowni Mieszkańcy,
W związku z nadchodzącą falą upałów, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o wzajemną troskę i odpowiedzialność w tym wymagającym czasie.
Podczas gorących dni pamiętajmy o kilku kluczowych zasadach:
- Troska o najmłodszych i najstarszych: Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci, osoby starsze, samotne, przewlekle chore oraz osoby z niepełnosprawnościami. Upewnijmy się, że nasi bliscy i sąsiedzi bezpiecznie znoszą wysokie temperatury i mają wszystko, czego potrzebują.
- Bezpieczeństwo dzieci: Pamiętajmy, aby pod żadnym pozorem nie zostawiać dzieci w zamkniętych samochodach, nawet na chwilę. Dbajmy o to, by nosiły nakrycia głowy, stosowały kremy z filtrem i regularnie piły wodę. Ograniczmy ich przebywanie na pełnym słońcu w godzinach południowych.
- Pomoc dla zwierząt: Nie zapominajmy o naszych czworonożnych przyjaciołach oraz zwierzętach wolno żyjących i hodowlanych. Zapewnijmy im stały dostęp do świeżej wody (w szczególności w przestrzeni publicznej) oraz zadbajmy o to, by miały możliwość odpoczynku w zacienionych i przewiewnych miejscach.
Dbajmy o siebie nawzajem i wspólnie przetrwajmy tę falę upałów w bezpiecznych warunkach.
Z wyrazami szacunku

