Organizacje
gminne
Gminna Biblioteka Publiczna

Tydzień Zakazanych Książek 25 IX do 30 IX 2017 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudniku Tegoroczna edycja pod hasłem „Nasze prawo do czytania”

2017-09-26

Odwiedź Bibliotekę i dowiedz się więcej o zakazie czytania książek

Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku przyłączyła się do akcji Tygodnia Zakazanych Książek, promując publikacje z zakazanego indeksu. Wszystkie dostępne w bibliotece „wyklęte lektury” wyłożone zostały na specjalnie przygotowanym stoliku, ozdobione napisem „Ta książka była zakazana” i z krótkimi opisami „przewinień” przez nie popełnionych. Aby bardziej przybliżyć idee akcji przygotowaliśmy tablicę informacyjną zawierającą wiadomości o zakazanych książkach. Skąd wywodzi się idea Tygodnia Zakazanych Książek a także tradycje zakazu rozpowszechniania niewygodnych utworów literackich. Tydzień Zakazanych Książek - wydarzenie organizowane od 1982 przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy, które ma na celu upublicznienie debaty o wolności słowa, tolerancji i prawa do wygłaszania własnych opinii.

(C) Urząd Gminy Rudnik
0.0179

Strona wykorzystuje pliki cookie w celach statystycznych. W opcjach przeglądarki internetowej można zmienić ustawienia dotyczące tych plików.. Zamknij