Z Nowym Rokiem dobre wieści dla mieszkańców Grzegorzowic, Łubowic i Ligoty Książęcej.
Wojewoda Śląski zatwierdził listę wniosków programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Dofinansowanie uzyskało 11 projektów w województwie śląskim w tym 2 projekty z naszego powiatu. Przebudowie i modernizacji zostanie poddana droga powiatowa 3500S od skrzyżowania w Ligocie Książęcej do „dużego”skrzyżowania w Grzegorzowicach. Długość remontowanego odcinka jezdni to prawie 2km. W ramach inwestycji wykonane zostanie także: przebudowa chodników, wykonanie dwóch odcinków ścieżki rowerowej, remont kanalizacji deszczowej, uzupełnienie studzienek ściekowych, oczyszczenie i odmulenie rowów przydrożnych, przebudowa dwóch skrzyżowań, remont przystanków, nowe oznakowanie jezdni na remontowanym odcinku. Termin realizacji inwestycji – rok 2018; Całkowity koszt – prawie 5.300.000,00zł. Dotacja z budżetu państwa prawie 2.600.000,00zł. Pozostała kwota prawie 2.700.000,00zł to wspólne środki Gminy Rudnik i Powiatu Raciborskiego. Gratulacje dla Pana Wójta oraz radnych Grzegorzowic, Łubowic i Ligoty Książęcej realizacji tak ważnej inwestycji oczekiwanej od lat przez mieszkańców.

There are no comments yet.