Poniżej krótkie życiorysy i historie społecznej działalności wyróżnionych.

Urszula Widenka. Urodzona 7 lipca 1944 r. w Brzeźnicy. Życie zawodowe związała z rolnictwem, pracowała m.in. w Gminnej Spółdzielni w Łubowicach i Rudniku. Była założycielką RSP w Brzeźnicy. W swojej wiosce angażowała się w życie społeczne i kulturalne, również reprezentując ją jako sołtys i radna. Założyła w sołectwie Koło Gospodyń, gdzie prowadziła kursy szycia i zajęcia kulinarne. Obecnie jest aktywną działaczką koła emerytów.

Antoni Strzeduła. Urodzony 17 czerwca 1937 w Gamowie. Zawodowo był związany z RAFAKO, gdzie pracował do emerytury. W Gamowie udzielał się społecznie i wspierał rozwój wsi. Przez dwie kadencje pracował w radzie gminy. Brał udział w powołaniu Parafialnego Towarzystwa Oświatowego oraz walczył o przetrwanie szkoły w Szonowicach. Do dziś angażuje się w życie swojej parafii i swojej pasji – pszczelarstwu.

Henryk Reichel. Urodzony 25 października 1935 w Braunschweig. Zawodowo budowlaniec, pracował m.in. w RSP Sławików czy RPB Racibórz. Działacz społeczny i samorządowy, związany z Grzegorzowicami. Jeden z założycieli tamtejszego LKS-u. Dwie kadencje radny. Wspomagał doposażenie gminnych ośrodków zdrowia, również sprowadzając sprzęt medyczny z Niemiec. Wspierał rozbudowę szkoły w Grzegorzowicach.

Karol Jasny. Urodzony 22 marca 1941 r. w Sławikowie. Pracował m.in. w raciborskim Przedsiębiorstwie Transportu Handlu Wewnętrznego oraz RSP w Miejscu Odrzańskim. Zaangażowany w życie rodzinnego Sławikowa, gdzie wspierał rozwój sportu i infrastruktury. Dwie kadencje w radzie gminy. Aktywny działacz DFK, z zamiłowania hodowca gołębi.

Nikodem Musioł. Urodzony 2 lutego 1940 r. w Strzybniku. Z wykształcenia kowal, ale nie pracował w tym zawodzie. Związany zawodowo z PGR-em w Strzybniku oraz w Wytwórnią Aparatury Cukrowniczej w Raciborzu. Całe życie pracował dla Strzybnika, m.in. przez 50 lat jako członek OSP. Był również koordynatorem wiejskiej świetlicy. Wciąż zaangażowany w życie strażackie.

Alfred Rosa. Urodził się 27 maja 1941 r. w Rudniku. Zawodowo związany z rolnictwem. Pracował m.in. w Państwowym Inspektoracie Gospodarstw Rolnych w Rudniku. Był przewodniczącym Gromadzkiej Rady Narodowej w Rudniku. Do emerytury pracował w Powiatowym Związku Gminnych Spółdzielni. Reprezentował interesy swojej wioski jako radny gminy oraz sołtys. Był koordynatorem wiejskiego Klubu Rolnika. Hoduje ptaki ozdobne.

Jan Leśniok. Urodził się 1 lutego 1943 r. w Grzegorzowicach. Pracował m.in. w łubowickim kółku rolniczym, PZGS Racibórz czy Mechanizacji Rolnictwa. Był jednym z założycieli LKS-u Grzegorzowice. Przewodniczący Gromadzkiej Rady Narodowej w Łubowicach. Przez 37 lat reprezentował swoje sołectwo jako radny. Inicjator rozbudowy infrastruktury LKS-u i świetlicy DFK.

There are no comments yet.

Dodaj komentarz

Skip to content