W 2017 r. w gminie Rudnik uruchomiony został program dofinansowania wymiany pieców węglowych dla mieszkańców. Wymiana kotłów planowana jest na 2018r. Z projektu w roku 2018 skorzysta około 30 gospodarstw domowych. Część przestarzałych kotłów zostało wymienionych lub jest w trakcie wymiany. Na cel walki z niską emisją gmina w roku 2018 przeznaczy około 150.000,00zł. Możliwość uruchomienia programu dotowania wymiany pieców dla mieszkańców zależna była od uruchomienia dofinansowania przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach. Do uzyskania dofinansowania na wymianę pieca w ramach gminnego programu niezbędna jest dotacja z innego źródła. W ramach projektu walki z niską emisją wymieniane są stare kotły CO na paliwo stałe, na nowe V generacji piece o określonych eko parametrach.

There are no comments yet.