Jeszcze nie ostygło ostatnie pismo (Sołtysa wsi Szonowice) do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa dotyczące zagospodarowania kompleksu parkowo-pałacowego w Szonowicach, a już na powrót zaczęła się dyskusja w tym temacie na forum Rady Gminy Rudnik. Może w końcu coś w temacie ruszy do przodu. Dla tego obiektu jest to naprawdę ostatni dzwonek. Od lat czeka na dobrego gospodarza. Koncepcja Rady Sołeckiej i Sołtysa wsi jest taka by prawe skrzydło pałacu (pomieszczenia po byłym przedszkolu) przeznaczyć na Dzienny Dom Pobytu dla seniorów, zaś lewe skrzydło gdzie usytuowane były mieszkania służbowe dla pracowników PGRu przeznaczyć na mieszkania w ramach Rządowego Programu Mieszkanie PLUS. W tym celu wystosowane zostało pismo do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa który dysponuje tym mieniem. Przychylność i zrozumienie w tym temacie okazała Komisja Oświatowa na swoim posiedzeniu w dniu 21 marca 2018r.

Skip to content