Kolorowe dni stały się tradycją zarówno w Przedszkolu w Szonowicach, jak i w Rudniku.

W październiku tradycyjnie obchodzony jest „Dzień pomarańczowy”. Głównym celem tego dnia jest integracja dzieci poprzez wiele ciekawych zabaw oraz konkurencji w pięknie ozdobionych salach, obowiązkowo w pomarańczowym kolorze. W ubrankach dzieci i pań dominował również ten kolor. Wszystko zaczęło się od pysznego śniadania – chlebka z dżemem brzoskwiniowym. Następnie były zabawy muzyczno- ruchowe oraz wiele konkurencji takich jak: zbieranie marchewek w rękawicy kuchennej, wybieranie marchewek spośród wielu pomarańczowych warzyw i owoców, slalom między dyniami oraz wiele zagadek słownych. Przy okazji utrwalano wiadomości na temat korzyści spożywania warzyw i owoców, a także sposobów ich przetwarzania. Zabawie towarzyszyły głównie przeboje „Na marchewki urodziny” i „Jarzynowy wóz”. To co dzieci najbardziej lubią to zajęcia praktyczne – tym razem było to wyciskanie soku z pomarańczy przez starszaków, klejenie malutkich dyń z pasków papieru i kolorowanie na pomarańczowo warzyw i owoców. Po tylu atrakcjach nadszedł wreszcie czas na pyszny obiad – zupka dyniowa, a następnie zdrowy, pełen witamin deser.

W Przedszkolu w Rudniku wybrano Króla i Królową pomarańczowego balu. Zostały nimi dzieci, które miały na sobie najwięcej pomarańczowego koloru. Przedszkolaki rozpoznawały warzywa i owoce po dotyku, układały puzzle z pomarańczową marchewką, a także biegły slalomem między dyniami. Nie zabrakło również dyniowych tańców wygibańców. Na poczęstunek każdy otrzymał coś zdrowego i koniecznie pomarańczowego, czyli słodką mandarynkę

Każdy przedszkolak otrzymał lizak w kształcie dyni i z wielkim uśmiechem na twarzy wrócił do domu.

Skip to content