Są bajki i baśnie, cudowny świat gdzie żyją krasnale i wróżki. I czy masz pięć latek, czy dużo lat, to lubisz tak śnić do poduszki. Tam możesz być, kim tylko chcesz i spełnić swoje marzenia. Biegnijmy więc tam, do bajkowych bram, powiedzmy swoje życzenia”

Słowa tej oto piosenki wprowadziły dzisiaj tj.15 listopada przedszkolaki z Rudnika w Bajkową Krainę. Zabawy rozpoczęliśmy od zaprezentowania wszystkich uczestników na specjalnym chodniku, a następnie za pomocą „czarodziejskiego dywanu” przenieśliśmy się do Krainy Bajek. Krainę tą odwiedziły , chociaż znacznie wcześniej, bo 6 listopada, przedszkolaki z Szonowic.

W krainie Bajek dzieci wykonywały różnorodne zadania, aby dostać się na Bajkowy Bal. Było to między innymi rozwiązywanie zagadek i odgadywanie tytułu bajki, rozpoznawanie bajki po obrazkach czy muzyce; pomoc Kopciuszkowi w oddzieleniu grochu od kaszy, w zabawie „Zatrute jabłko” unikały jabłka, które usypiało marudera. Szonowickie przedszkolaki dodatkowo musiały pokonać smoka, który strzegł wejścia do zamku.

Wszystkie dzieci rewelacyjnie poradziły sobie z zadaniami i szczęśliwe z uśmiechami na buziach dotarły na bal.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie przebrań dla dzieci i cóż zapraszamy do częstego odwiedzania z dziećmi Bajkowej Krainy, a jak – czytając z dziećmi 20 minut dziennie, codziennie

Skip to content