11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. Tegoroczne było szczególne, bo świętowaliśmy 100 rocznicę.

W przedszkolu w Rudniku  oraz w Szonowicach świętowaliśmy w piątek 9 listopada. Do święta przygotowywaliśmy się przez cały tydzień realizując tematykę wychowania patriotycznego. Dzieci poznały symbole narodowe, legendę o powstaniu państwa polskiego,nauczyły się również hymnu narodowego, który wspólnie ze wszystkimi pracownikami przedszkoli został uroczyście odśpiewany właśnie 9 listopada, dokładnie o godz.11.11. W ten to sposób włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „ Rekord dla Niepodległej”.

Skip to content