W Przedszkolach, zarówno w Rudniku, jak i w Szonowicach odbyły się spotkania z Funkcjonariuszem z Komisariatu Policji w Raciborzu. Pan policjant w praktycznej formie i przyjaznej atmosferze zapoznał dzieci ze swoją pracą oraz zakresem obowiązków. Następnie wytłumaczył, jak należy się zachowywać w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Pan Policjant zademonstrował dzieciom, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci powtórzyły numery alarmowe i z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Bardzo chętnie przymierzały czapkę oraz kurtkę policyjną, a także dały się zapiąć w prawdziwe kajdanki. To było dla nich niesamowite przeżycie! W Rudniku oprócz Policjanta goszczono również Sznupka, czyli policyjną maskotkę.

Na pamiątkę spotkania przedszkolacy otrzymali odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczni w czasie spacerów i wycieczek.

Dzieci podziękowały Panu Policjantowi za dobre rady i upominek, zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyki, a także wręczyły pisemne podziękowanie i laurkę. Uzyskana wiedza na pewno przyda się naszym przedszkolakom.

Skip to content