17 stycznia w sali narad Urzędu Gminy Rudnik Wójt Gminy Rudnik spotkał się z dyrektorami szkół              i przedszkoli podległych pod gminę. Wójt przywitał wszystkich przedstawiając zebranym swojego zastępcę Tomasza Kruppę i inspektora ds. oświaty, kultury i sportu Gabrielę Seidel.

Omówiono organizację ferii zimowych dla uczniów, możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych dla jednostek oświaty. Rozmawiano o potrzebach szkół i przedszkoli, koniecznych remontach i kolejnej akcji nauki pływania w bieżącym roku szkolnym.

Zajęto się również potrzebą zmian organizacyjnych od nowego roku szkolnego, a związanych z wygaśnięciem gimnazjów, co powoduje zmniejszenie ilości uczniów w szkołach gminy. Nie przewiduje się likwidacji szkoły i przedszkola w Brzeźnicy, natomiast czyni się starania o pozyskanie środków i innych możliwości na uatrakcyjnienie placówki i rozwiązanie problemów związanych z tym w sposób nie szkodzący przede wszystkim dziecim. Kolejne spotkanie wójta z dyrektorami wyznaczono na marzec.