W styczniu  dzieci z całej naszej  Gminy tworzyły maski karnawałowe. Spotkania odbywały się w Rudniku, Gamowie, Szonowicach, Brzeźnicy, Ligocie Książęcej, Grzegorzowicach, Sławikowie, Strzybniku , Modzurowie i Jastrzębiu w wiejskich świetlicach w godzinach popołudniowych.  W warsztatach wzięło udział ponad 100 dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Wraz z dziećmi na warsztaty bardzo często przychodzą rodzice i twórczo spędzają czas z swoimi pociechami.
Podczas zajęć powstały przepiękne kolorowe i  błyszczące maski, które będą świetną ozdobą balu karnawałowego. Dzieci podczas warsztatów ćwiczą zdolności manualne, uczą się kreatywności i dokładności. Każda maska jest inna, jedyna w swoim rodzaju.
Organizatorem warsztatów jest Gmina Rudnik.  Kolejne zajęcia odbędą się w lutym, harmonogram niebawem zostanie ogłoszony. Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć z tworzenia masek.

Skip to content