18 stycznia swoje urodziny obchodziła jedna z najpopularniejszych postaci bajkowych –  Kubuś Puchatek. Z tej okazji przedszkolaki z Szonowic przyniosły do przedszkola różne przedmioty związane z tą bajką. Były to głównie pluszowe misie, puzzle, książeczki, ale także i strój przyjaciela Kubusia – Tygryska. Tuż po śniadaniu rozpoczęła się wesoła zabawa. Po powrocie z łazienki, dzieci zauważyły na podłodze ślady. Okazało się, że w między czasie naszą salę odwiedził sam Kubuś Puchatek, zostawiając dzieciom słoiczki ze swym ulubionym miodkiem, w których ukrył zadania. Dzieci musiały m. in. odpowiedzieć na zagadki, dopasować przedmioty do odpowiedniego bohatera, zabawić się w rymowaną zabawę ruchową oraz powalczyć w drużynach, podając sobie balonika między nóżkami. Ale było śmiechu i radości. Wykonując ostatnie zadanie dotarliśmy wreszcie do Stumilowego lasu, gdzie czekała na wszystkich zabawa w towarzystwie kolorowych balonów. W tym magicznym miejscu czekał na dzieci również słodki poczęstunek. Tego dnia wszystko było związane z Kubusiem, zarówno czytane dzieciom bajki, jak i praca plastyczna: maluchy składały pocięte obrazki Kubusia w całość, a starszaki w grupach wydzierały jego postać z kolorowego papieru.

Skip to content