Styczeń to miesiąc, który kojarzy się przede wszystkim z Dniem Babci i Dziadka. Z tej okazji, jak co roku zaprosiliśmy nasze ukochane babcie i dziadków na specjalnie przygotowany dla nich występ artystyczny. W Szonowicach przedszkolaki odegrały przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” zakończone walczykiem Babci i Dziadka, a w Rudniku grupa starszaków przedstawiła Jasia i Małgosię, którzy wędrowali zbierając gości w odwiedziny do babci i dziadka. Spotkali m. in. Panią Jesień, kolędników, Panią Zimę ze śnieżynkami i dzieci  z przedszkola. Maluszki z kolei przedstawiły wierszyki i piosenki o babciach, wplatając w nie piosenkę o babuleńce i koziołku rogatym. Na koniec wspólnie zatańczyli taniec do piosenki „Chocolate”.
Po części artystycznej, nadeszła część „słodka”, czyli wspólny poczęstunek przy kawie, herbatce i pysznym ciastom upieczonym przez Mamusie.
Nie mogło ponadto zabraknąć wspólnego biesiadowania oraz zabaw muzyczno ruchowych, do których wnuczęta zaprosiły swe babcie.
Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom zarówno za upieczenie przepysznych ciast, jak i za pomoc w przygotowaniu tych wyjątkowych uroczystości.

Ewa Schink

Skip to content