Drodzy Mieszkańcy,

        W związku z wdrożeniem przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dowodów osobistych posiadających warstwę elektroniczną (e-dowodów), co ma nastąpić od dnia 4 marca 2019 r., informujemy, że w piątek 1 marca br. złożenie wniosku o wydanie lub odbiór dowodu osobistego będzie możliwe w naszym urzędzie tylko do godziny 11.30.

Zaplanowane na dzień 4 marca 2019 r. przez Ministerstwo wdrożenie e-dowodów, to zmiana wymagająca technicznych prac serwisowych, w związku z czym ogólnopolski System Rejestrów Państwowych w dniu 1.03.2019 r. po godzinie 11.30 nie będzie dostępny, aż do końca godzin pracy UG. Ta sama sytuacja dotyczy klientów Urzędu Stanu Cywilnego, czy też osób załatwiających sprawy meldunkowe w gminnym magistracie.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy. Jednocześnie zapraszamy do składania nowych wniosków o wydanie dowodu osobistego z warstwą elektroniczną już na nowym formularzu, dostępnym w Urzędzie Gminy Rudnik od poniedziałku 4 marca br.

Więcej na stronie Ministerstwa Cyfryzacji: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/e-dowod-ostatnia-prosta

Skip to content