W piątek 8 marca w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, poseł na Sejm RP i przewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Bożena Borys-Szopa oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wręczyli promesy w ramach programów „Maluch+” i „Senior+” samorządowcom z naszego regionu. W uroczystości wzięli także udział wicewojewoda śląski Robert Magdziarz, pełnomocnik wojewody śląskiego ds. rodziny Maria Nowak oraz wicekurator oświaty Dariusz Domański.

Blisko 3,9 mln zł otrzymały samorządy z woj. śląskiego na utworzenie i prowadzenie placówek dla osób starszych w ramach tegorocznej edycji rządowego programu „Senior+”. Łącznie powstaną 23 placówki dla osób starszych, z tego 7 Domów i 16 Klubów Senior+. Z nowych miejsc aktywnego wypoczynku skorzystać będą mogli seniorzy z większych i mniejszych miejscowości.

Wśród miejscowości, które otrzymały pieniądze jest Rudnik. Do gminy dzięki staraniom wójta Piotra Rybki oraz gminnego inspektora ds. Promocji, Kultury i Sportu Pana Zygmunta Kandora, trafiło lekko ponad 149 tys. zł. Pieniądze mają być wydatkowane na utworzenie Klubu Senior+. Promesę podczas piątkowego wydarzenia odebrał wicewójt Gminy Rudnik Tomasz Kruppa.

oprac. nowiny.pl,

oprac. Tomasz Kruppa