W czwartek 7 marca nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach udzielania pierwszej pomocy. Poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia uczyły się  jak w prawidłowy sposób reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka.

Pod czujnym okiem ratownika medycznego z wykształceniem pedagogicznym, przedszkolaki zdobywały nowe umiejętności i mogły się poczuć jak mali ratownicy. Podczas zajęć, czasowo dostosowanych do ich wieku, dowiadywały się jakie są najczęściej spotykane sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu; jak rozpoznawać niebezpieczne sytuacje i jak się wobec nich zachować; jak dbać o swoje bezpieczeństwo; po co są opatrunki i w jaki sposób ich używać; co to jest apteczka i co w niej może się znajdować; jakie są numery alarmowe, jak je zapamiętać; czym jest pozycja boczna bezpieczna oraz kiedy prowadzić resuscytację krążeniową i czym ona jest.

Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał Dyplom Małego Ratownika, naklejkę edukacyjną, kolorowankę oraz Mini Instrukcję Udzielania Pierwszej Pomocy.

Mamy nadzieję, że tego typu warsztaty mogą zaowocować w przyszłości tym, że dzieci  będą  umiały odpowiednio zachować się podczas niebezpiecznych sytuacji, które mogą przytrafić się każdemu. 

Skip to content