Kolejny kolorowy dzień w przedszkolu – dzień zielony. W Zielonym Dniu – 18 marca –  każdy miał mieć na sobie coś zielonego, więc w całym przedszkolu było zielono.

Zabawy rozpoczęliśmy od teatrzyku na podstawie opowiadania B. Formy „Zielona żabka”.

Panie wcieliły się w role motylka,biedronki i tytułowej żabki, która była bardzo nieszczęśliwa  z powodu koloru swojego „ubioru” . Dzieci dowiedziały się o znaczeniu  tzw. barw ochronnych zwierząt. Później bawiliśmy się przy piosenkach, których motywem przewodnim był kolor zielony; były wyścigi żab, rozpoznawanie odgłosów mieszkańców zielonej łąki, układanie obrazków przedstawiających mieszkańców łąki; zielone kalambury.

      Na zajęciach popołudniowych Starszaki wykonały Zielone Żabki techniką origami płaskiego z koła. I tak minął kolejny Zielony Dzień, następny za rok.

Skip to content