W środę 13 marca w Szkole Podstawowej w Rudniku odbył się Dzień Otwarty dla Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom pięcio i sześcioletnim, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Spotkanie rozpoczęła Dyrektor szkoły p. Aleksandra Woźniak, która serdecznie przywitała przybyłych gości.

Na początek przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne „Czerwony Kapturek” po śląsku, w wykonaniu starszych kolegów, należących do kółka teatralnego działającego w szkole. Po występach grupy tearalnej przyszła pora na zajęcia ruchowe prowadzone przez nauczycielkę w-f  Panią Bożenę Walaszek.

Następnie pod opieką Pedagoga szkolnego, Pani Kariny Sekuła, dzieci ruszyły na „zwiedzanie” szkoły. Zobaczyły sale lekcyjne kolegów z klasy 1 i 3, bibliotekę szkolną, salę komputerową, świetlicę i salę matematyczną, w której mogły się „pobawić” na tablicy multimedialnej.

Dużą niespodzianką były dla przedszkolaków występy klasy 3, gdzie w sumie piątka uczniów pokazała czego nauczyła się podczas swojej edukacji początkowej.

Trzecioklasiści byliście WSPANIALI. Bardzo dziękujemy wychowawczyni tej klasy Pani Izie Sapała, która przygotowała program artystyczny oraz pyszny poczęstunek dla dzieci.

Skip to content