12 kwietnia br. miała miejsce niecodzienna sytuacja. Wójta i pracowników Urzędu Gminy Rudnik przyszły odwiedzić dzieci z ZSP z Brzeźnicy. Podopiecznym tamtejszego przedszkola jak i szkoły, zaprezentowano poszczególne Referaty Organizacyjne gminnego urzędu, jak i salę narad Rady Gminy Rudnik. Dzieci miały możliwość zapoznać się ze specyfiką pracy naszej Jednostki Samorządu Terytorialnego.

Największym zainteresowaniem cieszył się gabinet Wójta, gdzie atrakcją była możliwość zajęcia miejsca w fotelu gminnego włodarza. Finałem wizyty w naszym urzędzie była przyjęta poprzez jawne głosowanie dzieci tzw. „Uchwały lizakowej”, która zobowiązała Wójta ku temu, aby przy każdej wizycie z udziałem dzieci, otrzymywały lizaka.

Na pożegnanie dzieci wręczyły Wójtowi własnoręcznie robione laurki z herbem Gminy Rudnik, zaś Wójt zgodnie z nowo przyjętą uchwałą obdarował je lizakami.

Skip to content