Półmetek wakacji przyniósł dobre wieści dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy. Po letniej przerwie uczniowie i nauczyciele rozpoczną realizację  międzynarodowego projektu edukacyjnego. Międzynarodowe wizyty i spotkania posłużą wymianie doświadczeń i dobrych praktyk, umożliwią poznanie kraju i kultury partnera. Dzięki nim będzie można doskonalić umiejętności językowe oraz poznać rówieśników z Europy.

Projekt potrwa 2 lata i będzie finansowany w ramach programu Erasmus +. To pierwszy projekt placówki w Brzeźnicy. W ramach projektu „European cultural heritage to develop literacy skills” współpracować będziemy ze szkołami z Wielkiej Brytanii (Plymouth), Rumunii (Dumbraveni), Włoch, Sycylii (Ragusa) i Turcji (Stambuł). Jego pełna wartość wynosi 21 750 euro.

 

Autor: Ewa Ryś

Skip to content