W piątek 30 sierpnia, właściciele biur podróży, piloci i przewodnicy z całej Polski zwiedzili wybrane atrakcje gminy. Zwiedzili m.in. Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań im. Josepha von Eichendorffa w Łubowicach z ruinami pałacu Eichendorfów, lapidarium i muzeum wiejskim ze zbiorami kultury łużyckiej. Nie ominęli młyna w Brzeźnicy związanego z rodziną Eichendorffów. W ramach obiadu poczęstowano gości langoszami  z Gamowa, które są specjalnością Koła Kobiet Śląskich w Gamowie, a po obiedzie konnym zaprzęgiem goście dojechali do Strzybnika gdzie zwiedzili miejsce urodzenia arcybiskupa Józefa Gawliny – „Ogrody biskupa Gawliny”. Celem wizyty była prezentacja swoich walorów i przedstawienie oferty, jaka za pośrednictwem osób i podmiotów zawodowo związanych z turystyką, ma trafić do grup turystycznych. To branża tworzy programy wycieczek turystycznych, wybiera atrakcje i miejsca noclegów, decyduje o tym jakie kierunki polecane są w danym roku potencjalnym turystom. Gmina zyskała kolejnych sprzymierzeńców w budowaniu marki turystycznej jaką może być Gmina Rudnik.

SONY DSC
Skip to content