Dnia 17.10.2019r. na zaproszenie  dzieci i nauczycieli przybyli do naszego przedszkola policjanci z Komendy Policji w Raciborzu. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna  jest  praca policjanta . Panowie policjanci opowiedzieli dzieciom  o zasadach bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz przybliżyli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyjaśnili jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz pieskami, które mogą stwarzać zagrożenie. Dzieci  z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na pamiątkę spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały książeczki o zawodzie policjanta. Jednak najlepszym prezentem dla nich okazała się możliwość wejścia do radiowozu policyjnego.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie dzieci  zaśpiewały policjantom piosenkę oraz wykonały książeczkę z podziękowaniami. Było to pouczające spotkanie, dzieci dowiedziały się bardzo ważnych rzeczy o bezpieczeństwie, które przydadzą się im w życiu codziennym.

Skip to content