Dnia 07.11.2019r. do Przedszkola w Gamowie przyjechała Pani Michalina Fojcik, pracownik sklepu zoologicznego „ZOO Mar” w Raciborzu. Już trzeci raz mieliśmy możliwość spotkania się ze zwierzątkami, tym razem były to gady: kameleon, żółw i wąż. Dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawostek na temat zwierzątek, poznały informacje o tym czym żywią się zwierzątka, jak się je przechowuje i pielęgnuje. Chętne przedszkolaki mogły pogłaskać zwierzątka, a nawet zrobić sobie z nimi zdjęcia. Na koniec dzieci podziękowały Pani Michalinie za interesujące zajęcia i obdarowały ją książeczką z podziękowaniami oraz dyplomem. W nagrodę dzieci dostały rysunki- kolorowanki z wężem i kameleonem. Za każdym razem te spotkania dostarczają wiele emocji, a dzieci poprzez obserwacje i kontakt ze zwierzątkami uczą się empatii w stosunku do zwierząt.

 

Skip to content