Urząd Gminy w Rudniku działając w kierunku minimalizacji wzrostu cen za zagospodarowanie i wywóz odpadów komunalnych przypomina, że z dniem 1 styczeń 2020 r. przekazywane będą do segregowania na jedną posesję na wymianę worek za worek ale nie więcej niż  4 worki dla każdej z segregowanej frakcji (w sumie do 16 worków na miesiąc). W przypadku kiedy  to nie wystarcza, mieszkańcy muszą zaopatrzyć się w worki we własnym zakresie. Ważne jest jedynie, iż zakupując worki należy mieć na uwadze, by były one w odpowiednim kolorze dla danej segregowanej frakcji. Aby zmniejszyć objętość zawartości worków żółtych należy zgniatać opakowania plastikowe lub wkładać jedno w drugie. Firma „Naprzód Sp. z o.o.”, która obsługuje naszą gminę, odbiera wszystkie wystawione worki, zarówno te z własnym napisem firmowym, jak i te w które zaopatrzył się mieszkaniec.

Dla wspólnot mieszkaniowych, budynków wielorodzinnych obowiązują stare zasady (worek za worek).

Przypominamy, że z dniem 01 styczeń 2020 stawka opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 19,50 zł za jednego mieszkańca zamieszkującego nieruchomość. W zestawieniu naszego powiatu stawki za wywóz odpadów kształtują się różnie, nasza gmina posiada obecnie jedną z najniższych cen (tabela poniżej).