W poniedziałek 27 stycznia br. Wicepremier Jarosław Gowin oraz Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz odwiedzili Racibórz. Przedstawiciele rządu spotkali się z samorządowcami, kadrą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz lokalnymi przedsiębiorcami. Podczas spotkania z samorządowcami przedstawiciele rządu spotkali się członkami Zachodnie Śląskie (Subregion Zachodni), oraz radnymi miasta Racibórz i Powiatu Raciborskiego. wskazano nadchodzące zmiany w regulacjach prawnych, możliwości korzystania ze środków pomocowych, jak również wysłuchano potrzeb i uwag ze strony władz okolicznych miast i gmin. spośród poruszanych tematów należy wymienić walkę ze smogiem, finansowanie samorządów, reformę oświaty oraz potrzebę większej retencji wód powierzchniowych. Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka podczas rozmowy z wicepremierem Jarosławem Gowinem przybliżył walory naszej gminy oraz szczegółowo omówił problemy z jakimi obecnie miejscowy samorząd się spotyka, zwłaszcza te dotyczące oświaty, inwestycji, rolnictwa, dywersyfikacji źródeł ciepła (gazyfikacji gminy) i inne. Przy tej okazji Wójt wręczył wicepremierowi materiały promujące naszą gminę oraz petycję z prośbą o wsparcie finansowe inwestycji związanej z przeniesieniem przedszkola w Rudniku wraz z pełną dokumentacją dotyczącą tego przedsięwzięcia.

fot.: nowiny.pl, naszracibórz.pl

Skip to content