W pierwszej połowie roku 2020 zostały przeprowadzone liczne remonty budynków gminnych. Odnowione i pomalowane zostały elewacje takich budynków jak: świetlica w Czerwięcicach, Gminne Centrum Informacji, strefa wejściowa Zespołu Szkół ogólnokształcących oraz budynek Urzędu Gminy w Rudniku. Remonty przyczyniły się do poprawy wizerunku, podniesienia poziomu estetyki i przyczyniły się do pozytywnej zmiany w przestrzeni publicznej naszej Gminy.
W tym roku również dokonano wymiany pokrycia dachowego na blachę trapezową z filcem na budynku Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych, GOPS i Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudniku. Wykonano również obróbki blacharskie oraz zamontowano nowe rynny i rury spustowe. Stare pokrycie było mocno podniszczone i nieszczelne, nowe zaś z powłoką antykondensacyjną umożliwi ochronę konstrukcji dachu i tym samym budynku gminnego przed niszczeniem.