26 czerwca w siedzibie Urzędu Gminy w Rudniku gościliśmy Przewodniczącego Zarządu Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce Pana Bernarda Gaida oraz Panią Marię Neumann – Dyrektora Biura Zarządu ZNSSK w Opolu. Celem spotkania było zacieśnienie współpracy pomiędzy Gminą Rudnik a ZNSSK w zakresie działalności Mniejszości Niemieckiej w tym Kół Terenowych DFK na terenie gminy, funkcjonowania Górnośląskiego Centrum Kultury i Spotkań im. J. von Eichendorffa w Łubowicach, działania Towarzystwa Miłośników Poezji Eichendorffa, będącymi zarządcą młyna wodnego w Brzeźnicy. Poruszono tematy związane z działalnością kulturalną, z rozwojem agroturystyki lokalnej na terenie gminy. Władze Gminy Rudnik podkreśliły rolę i znaczenie obiektów i zabytków będących w zarządzaniu organizacji pozarządowych mniejszości niemieckiej na naszym terenie i ich wpływu na podniesienie atrakcyjności turystycznej naszej gminy. Oprócz prowadzonych rozmów w siedzibie Urzędu Gminy w Rudniku, zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia lokalnych zabytków.