W dniu 4 sierpnia 2020 r. Jubileusz 68 rocznicy pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Hildegarda i Alfons Grela z Jastrzębia.

Jubilaci poznali się w listopadzie 1950 r. na kiermaszu  Ślub cywilny zawarli 4 sierpnia 1952 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krowiarkach, natomiast kościelny w listopadzie 1952r. w Kościele Św. Piotra i Pawła w Grzędzinie.

            Państwo Grela całe swoje życie poświęcili pracy na własnym gospodarstwie rolnym. Pan Alfons prócz pracy na roli pełnił różne funkcje społeczne: był radnym gminnym, przedstawicielem w GS-ie,  pełnił funkcję męża zaufania w Cukrowni Racibórz oraz przez cztery kadencje funkcję sołtysa wsi Jastrzębie. Pani Hildegarda zajmowała się codziennymi obowiązkami związanymi z prowadzeniem domu i gospodarstwa oraz wychowaniem dzieci.

Jubilatom urodziło się dwóch synów. Doczekali się dwóch wnuków i jednej prawnuczki.

Najważniejsze w życiu zdaniem Jubilatów jest zdrowie i szczęście.

Dodatkowo Pani Hildegarda w dniu 19 sierpnia bieżącego roku  obchodziła Jubileusz 90 rocznicy urodzin.         

            Dostojnym Jubilatom z okazji tak doniosłego Jubileuszu małżeństwa a Pani Hildegardzie z okazji urodzin życzenia złożyli Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć. Państwu Grela życzymy kolejnych lat spędzonych w zdrowiu, szczęściu i wszelkiej pomyślności. Niech ten Jubileusz i następne będą przykładem dla przyszłych pokoleń.

Skip to content