Powiatowy Lekarz Weterynarii w Raciborzu uprzejmie informuje, iż w związku z poleceniem Głównego Lekarza Weterynarii, lecznice weterynaryjne obecnie wykonujące badanie na obecność włośni mięsa świń przeznaczonego na użytek własny metodą kompresorową nie będą prowadziły takich badań od dnia 01 lutego 2021 r.
Badanie mięsa wieprzowego i mięsa odstrzelonych dzików na użytek własny, będzie można przeprowadzać w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Raciborzu przy ul. Katarzyny 6, 47-400 Racibórz
w każdy poniedziałek i piątek (dostarczanie prób do godz. 11.00)
z wykorzystaniem metody wytrawiania – tj. metodą określoną w załączniku I rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2015/ 1375 z dnia 10 sierpnia 2015 r. ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące urzędowych kontroli w odniesieniu do włośni (Trichinella) w mięsie.
W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny z pracownikami Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Raciborzu po numerem telefony 32 415 49 03.

Skip to content