W tym tygodniu w Urzędzie Gminy w Rudniku podpisana została z WFOŚ w Katowicach umowa na realizację projektu związanego z termomodernizacją budynków wielorodzinnych. Gmina Rudnik pozyskała dofinansowanie na realizację projektu kwotę  446 817,10 zł  pochodzących ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska 2014-2020.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu termomodernizacji poddane zostaną dwa budynki mieszkalne wielorodzinne: w Rudniku przy ul. Mickiewicza 2 oraz w Strzybniku przy ul. Parkowej 4.

Zakres działań objętych dofinansowanym projektem przyczyni się do minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko poprzez osiągnięcie lepszych wyników w zakresie energooszczędności, czyli redukcji emisji gazów cieplarnianych, poprawy jakości powietrza oraz obniżenia energochłonności infrastruktury publicznej.