W dniach 29 i 30 grudnia 2020 r. Wójt Gminy Rudnik Piotr Rybka wręczył pamiątkowe medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom małżeńskim, które w roku 2020 obchodziły Jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego.

Ze względu na stan epidemiczny związany z koronawirusem odstąpiono od organizacji uroczystości wręczenia medali w formie spotkania wszystkich par. Medale oraz podarunki zostały dostarczone parom do ich domów.

Gratulacje z okazji Złotych Godów oraz wyrazy uznania za długoletnie dochowanie przysięgi małżeńskiej złożyli Wójt Gminy oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Jubileuszu doczekali:

Państwo Affa Magdalena i Herbert z Gamowa

Państwo Badurczyk Urszula i Jerzy z Łubowic

Państwo Janik Krystyna i Zygmunt z Modzurowa

Państwo Kuliberda Jadwiga i Zygmunt z Modzurowa

Państwo Kurek Katarzyna i Alfred z Rudnika

Państwo Mika Krystyna i Wilhelm z Brzeźnicy

Państwo Skiba Krystyna i Jan z Modzurowa

Państwo Wochnik Weronika i Franciszek z Grzegorzowic

Państwo Wojtoszek Ewa i Joachim z Lasak.

Wszystkim Jubilatom życzymy dużo zdrowia, szczęścia oraz długich i pogodnych lat wspólnego życia.

 

Państwo Magdalena i Herbert Affa z Gamowa

          Ślub cywilny zawarli 14 listopada 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tworkowie, kościelny natomiast w Bieńkowicach skąd pochodzi Jubilatka. Pani Magdalena pracowała jako księgowa – początkowo w wielobranżówce, a następnie w Przedsiębiorstwie Spedycji Międzynarodowej Hartwig. Pan Herbert urodził się i całe życie związany jest z Gamowem. Z zawodu i z zamiłowania rzeźnik. Pracował w swoim zawodzie w Zakładzie Mięsnym w Raciborzu. Jubilaci doczekali syna oraz 2 wnuków.

 

Państwo Urszula i Jerzy Badurczyk z Łubowic

Ślub cywilny zawarli 18 października 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pawłowiczkach, kościelny natomiast 24.10.1970 w kościele parafialnym w Maciowakrzu.

Jubilatka pochodzi z Dobrosławic. Pracowała w dziale technicznym w Przedsiębiorstwie Budownictwa Rolniczego w Chrustach. Po ślubie przeprowadziła się do Łubowic i musiała zrezygnować z pracy zawodowej. Zajęła się prowadzeniem gospodarstwa oraz wychowaniem dzieci. Pani Urszula przez 20 lat pełniła funkcję sołtysa wsi Łubowice.

Pan Jerzy od urodzenia związany jest z Łubowicami. Pracował w branży budowlanej.

Jubilaci doczekali 2 synów oraz jednego wnuka i jednej wnuczki.

 

 

Państwo Krystyna i Zygmunt Janik z Modzurowa

Ślub cywilny zawarli 12 września 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, kościelny dwa dni później w kościele Św. Piotra i Pawła w Grzędzinie.

Pan Zygmunt urodził się w miejscowości Zawoja. Pracował jako traktorzysta, pszczelarz w Stacji Hodowli Roślin w Modzurowie aż do emerytury. Pani Krystyna pochodzi z Wałbrzycha i podobnie jak mąż pracowała w SHR w Modzurowie oraz zajmowała się domem i wychowaniem dzieci.

Jubilaci doczekali dwóch synów oraz trzech wnuczek i jednego wnuka.

 

 

Państwo Jadwiga i Zygmunt Kuliberda z Modzurowa

          Ślub cywilny zawarli 20 czerwca 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, ślub kościelny natomiast w kościele parafialnym w Modzurowie.

Pani Jadwiga całe swoje życie związana jest z Modzurowem. Tutaj się urodziła, pracowała i mieszka do dziś. Jubilatka prowadziła klub prasy i książki, a następnie pracowała jako kucharka w modzurowskim przedszkolu.

Pan Zygmunt urodził się w Dzierżoniowie. Pracował aż do emerytury w Stacji Hodowli Roślin w Modzurowie, gdzie  pełnił funkcję zastępcy kierownika Stacji a następnie specjalisty ds. nasiennictwa.

Jubilaci doczekali córki oraz wnuczki.

 

Państwo Katarzyna i Alfred Kurek z Rudnika

Ślub cywilny zawarli 17 października 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, ślub kościelny dwa dni później rudnickim kościele pod wezwaniem św. Katarzyny.

Jubilatka urodziła się i całe życie miesza w Rudniku. Zajmowała się prowadzeniem domu oraz wychowaniem dzieci.

Pan Alfred pochodzi z Pawłowa. Przez 40 lat, aż do emerytury pracował w gazownictwie.

Państwo Kurek doczekali 5 dzieci oraz 8 wnuków.

 

 

 

Państwo Krystyna i Wilhelm Mika z Brzeźnicy

          Ślub cywilny zawarli 17 października 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego Raciborzu, kościelny natomiast w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Łubowicach.

Pani Krystyna urodziła się w Raciborzu-Markowicach. Po ślubie zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Pan Wilhelm całe życie związany jest z Brzeźnicą, tutaj się urodził i miesza do dziś. Z zawodu murarz, w swoim zawodzie pracował aż do emerytury.

Jubilatom urodziła się trójka dzieci, doczekali 2 wnuczek.

 

 

Państwo Krystyna i Jan Skiba z Modzurowa

          Ślub cywilny zawarli 20 czerwca 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, kościelny natomiast tydzień później w miejscowości Kłomnice.

Pani Krystyna pochodzi z Nieznanic. Pracowała zawodowo jako księgowa w Stacji Hodowli Roślin w Modzurowie. Lubi pomagać innym i czytać książki.

Pan Jan urodził się w Dolędzinie. Pracował aż do emerytury w SHR Modzurów. Działał w Ochotniczej Straży Pożarnej. Pełnił tam funkcję Naczelnika OSP Modzurów, a przez dwie kadencje Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Rudniku.

Jubilaci doczekali 2 dzieci oraz 3 wnuków i 1 wnuczki.

 

Państwo Weronika i Franciszek Wochnik z Grzegorzowic

Ślub cywilny zawarli 19 lipca 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Polskiej Cerekwi, kościelny w Łanach.

Jubilatka urodziła się w Raciborzu. W Grzegorzowicach zamieszkała po ślubie. Przez 26 lat, aż do emerytury pracowała jako intendentka w Szkole Podstawowej w Grzegorzowicach. Pan Franciszek urodził się i do dziś mieszka w Grzegorzowicach. Pracował aż do emerytury w kopalni Rydułtowy. Pełnił funkcję członka zarządu LKS Grzegorzowice. Interesuje się sportem, z zapałem kibicuje sportowcom z różnych dyscyplin.

Jubilaci doczekali syna i 3 córki, 9 wnuków oraz 3 prawnuków.

 

Państwo Ewa i Joachim Wojtoszek z Lasak

          Ślub cywilny zawarli 3 maja 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łubowicach, kościelny następnego dnia w Sławikowie.

Pani Ewa urodziła się i całe życie związana jest z Lasakami. Zawodowo pracowała w Rafamecie, a następnie w sklepie GS w Lasakach. Zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Dodatkowo przez 10 lat pełniła funkcję sołtysa wsi Lasaki.

Pan Joachim urodził się w Turzu. Pracował na kopalni.

Jubilaci doczekali syna i 2 córek, 7 wnuków oraz 6 prawnuków.

Skip to content